Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Ameliyat olmadan kaş kaldırılabilir mi?

Ameliyat olmadan kaş kaldırılabilir mi?

Kaş kaldırma, üzerinde özel dikensi çıkıntılar olan ipliklerle yapıldığında ameliyat daha da basitleşir, ameliyattan sonra pansuman dahi gerekmez. Bu uygulamada yüzde hiçbir iz kalmaz. Ancak kaş kaldırma ameliyatı sonrası 3 hafta süreyle alın bölgesine masaj ya da ağır makyaj yapılmamalıdır. Üç gün sonra duş alınabilir.  Kaşlar arasında asimetri varsa üç hafta içinde dıştan yüksek olan kaşın indirilmesi ile düzeltilebilir. Daha uzun vadede oluşan asimetrilerin ise ek ipliklerle düzeltilmesi gerekebilir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Uygulama hem süre olarak çok kısa sürdüğü için hem de deri kesilmeden yapıldığı için ameliyatsız olarak belirtilmiştir. Deri kesilmediği için iz kalmamaktadır. Özel ipliklerin yerleştirleceği yerler işaretlendikten sonra kaşlar üzerindeki bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Daha sonra saçlı deri içinden uzun özel iğne batırılır ve ilerletilerek kaş içinden ucu dışarı çıkarılır. Bu özel iğne içine bu uygulama için özel imal edilmiş iplik geçirilir. İplik uygun şekilde yerleştirildikten sonra iğne çıkarılır, iplik doku içinde kalır. İplik uçları henüz dışardadır. Kaşların ne kadar kaldırılacağı ayarlandıktan sonra ipliklerin alt ve üst uçları kesilir ve iplik tamamen doku içinde kalır. İplik üzerinde bulunan dikensi çıkıntılar, yukarı doğru kaldırılan kaş ve üzerindeki derinin aşağı inmesini önler.

Uygulama sonrasında alın bölgesinde hafif pembelik, ya da kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık en fazla bir iki günde geçer. Uygualama sonrasında iplik etrfındaki doku yavaş yavaş sıkılaşır. Bu süre ortalama üç haftadır. Bu nedenle uygulama sonrasında üç hafta aşırı kaş hareketleri, alın bölgesine masaj, ovma gibi hareketlerden kaçınmalıdır. Ayrıca yine bu süre içinde ağır makyaj yapılmamalıdır. Uygulama sonrası çok nadiren kaşlar arasında asimetri olabilir. Bunu hemen düzeltmek mümkündür. Ancak düzeltme daha yukarda olan kaşın indirilmesi şeklinde yapılabilir. Bu nedenle enaz birkaç gün geçtikten sonra, dokuda oluşabilecek ödem geçtikten sonra bu ayarlamanın yapılması daha sağlıklı ve güvenilir olacaktır. Uygulama sonrası herhangi bir pansuman gerekmez. Dikiş konmadığı için dikiş alma problemi de yoktur.

Son Yazılar