Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIMA UYGULAMALARI

KAŞ KALDIMA UYGULAMALARI

kas-kaldirma (6)

Kaşlar yüzümüzdeki en önemli yapılardan biridir. Bakışlarımızı, duygularımızı yansıtmamızı, mimiklerimizi ifadelerimizi doğrudan etkiler. Değişik olarak yapılan kaş şekilleri üzgün, mutlu, sinirli ifadeler kazandırabilir. Yer çekimi etkisiyle de gevşeyen kas dokusu bir süre sonra sarkmaya başlar ve yüzü olduğundan daha da yaşlı gösterebilir. İdeal kaş şekli her yüz yapısına göre değişiklik göstermesine rağmen uzmanların tarifi şu şekildedir: Kaşların içe doğru bakan sınırı burnun dış çizgi hizasıyla eşit olmalı. Dış sınırı ise gözlerin dış sınırının bittiği noktayla eşit olmalı. Göz bebeği ile gözün dış noktası arasındaki bir noktada ise kaşın kavisi ve en yüksek noktası bulunmalıdır. Ancak herkeste bu tarife uygun şekildeki kaşlar güzel duracak diye bir sınırlama yoktur.

Bazı insanların yüzüne göre kalın kavissiz kaş yakışır bazılarına alınmış ince kaşlar yakışır. Kaş kaldırmada uygulanabilecek bazı yöntemler ise şunlardır: Kaş almak, kalıcı makyaj, botox, askı yöntemi, dövme ve ameliyat çeşitleri. Kaşlarınızı düzenli olarak alarak belirli bir seviyeye kadar kaldırmanız mümkündür. Ancak kalıcı makyajı yaptıracak olursanız yaptırmadan önce iyi düşünmelisiniz. Yapılacak işlem kalıcı olup dövmeden daha zor silindiği için ömür boyu pişmanlık yaşayabilirsiniz. Botox tedavisi ise doğru uygulandığı takdirde istediğiniz kaşlara kavuşma fırsatını sizlere sunuyor.

Botox yüzünüzdeki mimikleri bir süreliğine deve dışı bırakır. Kırışıklık tedavisinde kullanılmasının bir sebebi de budur. Deri altına enjeksiyon yapılarak işlem uygulanır. Operasyona başlanmadan önce ufak bir buz tedavisi uygulanarak ağrı olmaması sağlanır. İşlem 5 ila 10 dakika arasında sürer ve etkisini 3. Günden sonra göstermeye başlar. Tedavinin sağlıklı uygulanabilmesi için sterilize koşullarda yapılması da şarttır ve 6 ayda 1 defa tekrarlanması gerekir. Kaş kaldırma fiyatları her bir işleme göre değişiklik gösterdiğinden dolayı net bir fiyatı yoktur.

Son Yazılar