Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIRMA AMELİYATLARI HAKKINDA

KAŞ KALDIRMA AMELİYATLARI HAKKINDA

kas-kaldirma (14)

Yaş aldıkça alın ve şakakların, kaşların bulunduğu derinin sarkması söz konusu olmaktadır. Bu durum, göz kapaklarının ve göz çevresinde, derinin de sarkmasına ve estetik olmayan bir görünümün yaşanmasına neden olmaktadır. Kaşların yüzün en etkili alanı olduğunu unutmamak gerekmektedir. Kalkık ve simetrik kaş yapısı, hem beylerin, hem de bayanların son derece ifadeli ve etkili görünmelerini sağlamaktadır. Bu nedenle, herkesin kaş yapısına dikkat etmesi, özellikle bayanların kaşlarını aldırırken kaş simetrisine dikkat etmesi gerekmektedir. Öte yandan, kaşların seyrek olması veya birbiri ile aynı olmaması durumunda, kaş estetiği işlemlerinden biri olan kaş ekimi işlemini de yaptırmaları çok uygun olacaktır.

Kaş ve yüz dokusunun sarkması durumunda ise yapılacak işlem kaş kaldırma ameliyatıdır. Bu işlem yaklaşık olarak yarım saat, en fazla bir saate yakın sürmektedir. Alın veya şakaklardan kesi yapılmaktadır. Ameliyatlar, son derece rahat olup, kişilerin yaşamlarını kısıtlamamaktadır. İşlemden sonra taburcu olabilirsiniz. Ameliyatın ertesi günü işinize ve günlük yaşantınıza dönmeniz mümkündür. Genellikle lokal anestezi, bazı gerekli durumlarda ise genel anestezi uygulanmaktadır. Bu duruma işlemi yapacak hekim karar vermektedir. Bu işlem son derece basit olup, hekimlerin muayenehanelerinde de rahatlıkla yapılabilmektedir. Mutlaka hastane ortamı gerekmemektedir. Öte yandan, hastaların çoğu zaman hastanede kalmaları da söz konusu olmamaktadır. Hemen eve çıkarılan hastaların sayısı bir hayli fazladır. Bununla birlikte, yaklaşık olarak 10 gün içinde dikişler alınmaktadır. Bundan sonra, hastalar yeni yüzleriyle hayatlarına rahat şekilde devam etmektedir.

Kesinlikle zor ve kapsamlı bir ameliyat olmadığından, ilk günlerde dikiş izlerini basit bir makyajla kapamanız ve hayatınıza devam etmeniz mümkündür. İşlem sonrasında düz şekilde yatmanız ve işlem yapılan alana bol buz uygulamanız yerinde olacaktır. Kaş kaldırma fiyatları da kesinlikle yüksek oranda değildir.

Son Yazılar