Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIRMA ESTETİĞİ

KAŞ KALDIRMA ESTETİĞİ

kas-kaldirma (3)

Kaşlar mimiklerimizi belirleyen yüzümüzdeki en önemli estetiği olan noktalardan biridir. Bize mimiklerimizi veren kaşlarımız yüz ifademiz ve bakışlarımızı oldukça etkiler duygularımızı göstermede büyük etkendir. Hangi ruh halinde olduğumuz yaptığımız mimiklerden kendini belli eder. Yüz ifadesini de etkileyen kaşlar yüzümüzde de baskın bölgedir. Yaşlanmaya başlandıkça bizimle beraber derimizde yaşlanmaya başlar bu sebeple de kaş bölgesinde de yer çekiminin etkisiyle derinin yapısı bozulur ve sarkmalar meydana gelir. Sarkmalar ve kırışıklıklar sonucunda yüz yaşlı bir ifadeye bürünebilir. Günümüzde gelişen teknolojilerle bu sorunların giderilmesi artık mümkündür.

Kaş kaldırma operasyonları ile sarkık ve kırışıklıklarınızı gidermek artık daha kolay. Genç yaştaki hastalarda sadece kaş kaldırma operasyonları yapılırken daha yaşlı hastalarda bu operasyondan sonra göz kapağı estetiği ile şakak gerdirme de yapılır. Kaş güzelliği yüz şekline göre değişmektedir ama ideal kaşın bulunduğu grupta kaşın ortası tümseklidir. Kaşın iç köşesi ve burnun üst çizgeleri aynı hizada olmalıdır. Kaşın dış köşesi ise göz dış kısmının bittiği yerde olur. Eğimli kısımdaki tam orta nokta ise en yüksek ve kavisli kısımdır. Kaş her yüzün yapısına göre değiştiği için estetiği de kişinin yüz yapısına uygun olarak değişir.

Birçok kaş kaldırma operasyonu yapılmaktadır. Operasyonun çeşidi deformasyonun şekline, hastanın yaşına, yüz faktörlerine göre değişiklik gösterir. Ameliyat, askı ve botox yöntemleri vardır. Hastanın yaş şekli ve rahatsızlığına göre daha değişik operasyonlarda yapılır. Ağrı çekmeden ve hızlı bir operasyon geçirmek istiyorsanız Botox tam size göre. Geçireceğiniz süre 5 ile 10 dakika arasında oluyor. Uygulanış şekli deriye enjeksiyon ile nakildir. Operasyon sonrasında morlukları gidermek için buz tedavisi uygulanır. Kaş kaldırma fiyatları yapılan işlemlere göre değişmektedir.

Son Yazılar