Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Kaş Kaldırma İşlemi

Kaş Kaldırma İşlemi

Kaş kaldırma genellikle orta yaşlı bayanların bazen de daha genç bayanların başvurduğu durumlardan bir tanesidir. Kaşın da yüzün diğer bölümlerinde olduğu gibi belli bir proporsiyonu olması gerekmektedir. İdeal olarak kadınlarda kaşın dış kısmının iç kısmına göre daha yüksekte olması tercih edilmektedir. Erkeklerde ise kaşın dış tarafıyla iç tarafının aynı hizada olması daha çekici olarak kabul edilmektedir.

Kaş kaldırma için başvuran hastalar genellikle arkadaşlarının yaptırması sonucu kendileri de kaldırtmak isterler. Ama doğru olan gerekliyse kaş kaldırma işleminin yapılmasıdır. Pek çok şekilde kaş kaldırma işlemi yapılabilir. Bu yöntemlerden en basiti botoksla kaş kaldırma işlemidir. Geçici bir işlemdir. Beğenmediğiniz takdirde zaten geri dönecektir. Botoks pahalı olmamasıyla ve hastalara acı vermemesiyle en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Başka bir yöntem ise iple kaş kaldırma işlemidir. İyi tarafı lokal anezteziyle yapılan zor olmayan bir işlemdir. Olumsuz yönü ise ameliyat sonrasında kaşın kenarlarında çentikler olabilir. Bu çentikler zaman içerisinde düzelecektir ama hastayı rahatsız edebilir. Ve ameliyat olduğu için yüzde bir süre şişlik olacaktır. Botoks ise ameliyatsız ve daha kolay bir yöntemdir.

Kaş kaldırma işlemlerinde kullanılan bir diğer yöntem ise şakak veya alın germedir. Bu işlem daha büyük ameliyatlar sonucunda uygulanabilir. Genç hastalarda, yüzünde problem olmayan hastalarda kullanılması pek doğru değildir.
Yine ameliyatsız yöntem olarak termaj tekniğinden bahsedilebilir. Ama bu yöntemin sonunda hastanın yüzünde bazı problemler olabilir. Termaj yöntemi sonucunda yanaklarda ve göz kapaklarında sarkma gibi problemler görülmektedir. Böyle durumlarda termaj alın bölgesine uygulanarak kaş kaldırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Bu yöntemler kaş kaldırmak için uygun yöntemlerdir. Önemli olan hastanın normal anatomisinin yakalanmasıdır. Yanlış yapılan kaş kaldırma işlemi sinirli bakışlara neden olabilir.

Son Yazılar