Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIRMA İŞLEMLERİ

KAŞ KALDIRMA İŞLEMLERİ

kas-kaldirma (19)

Kaş kaldırma işlemlerinden yararlanarak, yüz dokusunun yenilenmesini sağlayan ve bir ameliyat sayesinde, yaklaşık olarak 10 kadar hatta daha fazla gençleşen bayanlar ve beyler bulunmaktadır. Bu nedenle, birçok kişi bu ameliyatlardan yararlanmaktadır. Bu ameliyatlar hem yüzdeki kırışıklıkların ortadan kalkması, hem de esnekliğini yitiren kaşların yeniden kaldırılması noktasında kullanılmaktadır. Bunun yanında, kaş yapısı düşük olan kişilerin de rahatlıkla bu işlemden yararlanması mümkündür.

Bu işlem için ilk adım, uzman cerrah hekimin hastayı kontrol etmesi ve durumu saptaması ile oluşmaktadır. Bunun ardından, anestezi işlemlerine geçilmektedir. Duruma göre lokal veya genel anestezi işlemlerinden biri tercih edilebilir. Hekim bu konuda hastanın durumuna ve şartlara göre anestezi işlemlerini belirleyecektir. Anestezi işleminden sonra ise cerrahi kesim uygulamalarına geçilmektedir. Bu anlamda, alın veya şakaklardan kesimle ve toparlanma işlemlerinin yapılması mümkündür. Kesi işlemlerinde, kırışıklıkların giderilmesi ve esnekleşen kas yapısının sağlıklı şekilde toparlanması söz konusu olmaktadır. Bu sayede, tek işlemle hem kırışıklıklar ve sarkan dokular düzeltilir, hem de kaş yapısının kaldırılması söz konusu olur.

Koronal kaş kaldırma uygulaması genellikle en yaygın olarak kullanılan kaldırma işlemidir. Hekim düzeltilecek yer veya yerleri net olarak saptadıktan sonra kesi işlemine başlanmaktadır. Endoskopik işlemler, cerrahi işlemlere göre daha kolay şekilde iyileşmektedir. Bu tür uygulama seçeneklerini hekimler duruma göre uygun olarak belirlemektedir. Ameliyattan sonra, dikişlerin alınması ve iyileşme süreci tam olarak 5 ile 10 gün arasında değişmektedir.  Yaklaşık olarak 10 gün sonra hasta dikiş izlerinin kapanması için basit bir kapatıcı kullanarak, günlük yaşamına kesinlikle iz kalmadan devam edebilir. Bu anlamda, hastanın kesinlikle normal yaşamına dönmesini sağlayan bir ameliyat uygulamasıdır. Kaş kaldırma fiyatları da ekonomik rakamlarda seyretmektedir.

Son Yazılar