Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIRMA NE İŞE YARAR

KAŞ KALDIRMA NE İŞE YARAR

kas-kaldirma (4)

Kaşlar alnımızla gözlerimizin ortasında bulunan göz çukuru sınırı olan görünüşümüze estetik veren kısa ve kalın kıllardır. Kadınların kaş şekli erkekler göre daha değişik bir yapıdadır. Daha uzun, ince ve narin bir yapısı vardır. Verdikleri estetikten dolayı yüzdeki önemi büyüktür. Bakışlarımızı, mimiklerimizi, duygularımızı doğrudan karşı tarafa belli eder. Duygusal hallerimiz kaş mimik ve ifadelerimizden anlaşılabilir. Aynı zamanda sizi enerjik, mutsuz, yorgun da gösterebilir. Yaşlanmaya başladığınız zaman deride bir takım deformasyonlar meydana gelir. Yer çekiminin de etkisiyle gevşemeye başlayan kaslar sarkar ve göz kapağına uyguladığı baskı sonucu göz ve kaş çevresinde bozulmalar meydana gelebilir. Bu da yüzde yaşlanmaya yol açar.

Bazı hastalıklar sonucunda da yüzde sarkmalar meydana gelerek yüz yapısı bozulur ama bunların küçük operasyonlar ile düzeltilmesi mümkündür. Kaş kaldırma işlemi genç yaştaki hastalar için yeterli olabilirken ileri yaştaki hasta grupları için ek müdahaleler gerekebilir. Bunlar da göz kapağı estetiği ve germe işlemleridir. Ancak her hastanın yüz şekli ve kaşları değişik olduğu için tercih edeceği yöntemde farklıdır.

 Üç farklı şekilde kaş kaldırma operasyonu yapılmaktadır. Bunlar: ameliyat, botox ve askıdır. Yeni gelişen teknolojiler kaş kaldırma işlemlerini daha ileri boyuta taşımaktadır ve yapılan işlemler çok kısa sürede tamamlanmaktadır. Endoskopik kaş kaldırma işlemleriyle daha hızlı ve etkili sonuçlara ulaşmak mümkündür. Son yıllarda endoskopik işlemler daha popüler hale gelmiştir. Deriye ufak delikler açılarak endoskobun bir ucuna kamera takılır ve endoskop bu deliklerden içeri sokulur. Diğer deliklerden ise malzemeler sokularak uzman kamerayla yaptığı işlemleri takip edebilir. Kaş bulunduğu yapıdan istenilen şekle göre yukarı doğru gerilerek kaldırma işlemi yapılmış olur. Kaş kaldırma fiyatları ise yapılan estetik çeşidine göre değişir.

Son Yazılar