Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIRMA OPERASYON ALTERNATİFLERİ

KAŞ KALDIRMA OPERASYON ALTERNATİFLERİ

kas-kaldirma (12)

Birçok insan yüzlerinde bulunmakta olan kusurlar nedeni ile psikolojik sorunlar yaşamakta ve estetik çözümlere başvurmaktadır. Özellikle son yıllarda artan istek ile doğru orantılı olarak estik cerrahide büyük ilerlemeler görülmektedir. Estik uygulamalar için pek çok yeni yöntem bulunmuş ve kişinin yaşı, sorunlu bölgesi ve istekleri doğrultusunda yöntemler uygulanabilmektedir. Kaş kaldırma fiyatları ise; yönteme göre değişmektedir.

Kaş kaldırma operasyonlarında en çok tercih edilmekte olan yöntemlerden birisi, botoks gelmektedir. Yüzün birçok farklı bölgesinde de uygulanabilen botoks, yalnızca kaş düşüklüğü gözükmekte olan hastalar için en uygun yöntemdir. Botoks uygulamasının en büyük avantajı ise; kolay ve acısız bir şekilde uygulanabilirliğidir. Göz ve çevresinde oluşan kırışıklıklara botoks enjektesi yapılarak, kırışıklıklar yok edilmekte ve bunun sonucu olarak da kaş kaldırması sağlanmaktadır. Yöntem 10 dakika kadar sürmekte olup, kişi günlük hayatına anında dönebilmektedir; ancak tam sonucun alınması için 10 gün kadar beklemek gerekli olup, bu dönemde şişlik, morarma gibi durumlar ile karşılaşılması oldukça doğaldır.

Kaşlarınızı kaldırmak için kullanılmakta olan bir başka yöntem ise; askılama yöntemidir. Bu yöntem de kolaylıkla uygulanabilmekte olan bir yöntem olup, genellikle sınırlı uyuşturma tercih edilir. Kaşların üzerinden saç derisine kadar uzanmakta olan yol boyunca, göz ile görülemeyecek boyuttaki mikro ipler ile kaşlar yukarı çekilmektedir. Böylelikle kaş kaldırma işlemi tamamlanmakta ve hasta istediği gibi kaşlara sahip olup, hem daha güzel hem de daha genç gözükmektedir. Kolay uygulanabilir bu yöntem sonrasında hastanın 1 gün dinlenmesi önerilmekte ve ertesi gün işinin başına dönmesinde hiçbir sıkıntı gözükmemektedir. Askılama yöntemi ile yapılan kaldırma yönteminin etkisi ise; kişiden kişiye değişse de ortalama olarak 12 kadar sürmektedir.

Son Yazılar