Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU

kas-kaldirma (10)

Kaşlarımız yüzümüzde en estetiksel olan noktalardandır. Yüz ifadelerimizi bakış ve mimiklerimizi kaşlarımız doğrudan etkiler aynı zamanda bize mimiklerimizi verir ve duygularımızı gösterir. Yorgun, sinirli ve mutlu olduğumuz kaş mimiklerimizden anlaşılabilir. Kaşlar mimikler için oldukça baskın yüz bölgesi olduğu için bakışları, yüz ifadelerini doğrudan etkiler. İnsanla yaşlanmaya başladıkça vücudunda ki her yer gibi kaş çevresinin yapısı da bozulur ve yerçekiminin etkisiyle sarkmalar meydana gelir, üst göz kapağına baskı yaparak bu bölgenin de estetiğini bozar. Bu sebepten dolayı da yüze yaşlı bir ifade hâkim olur.

Kaş kaldırma estetiği ile bu sorunları çözmeniz mümkündür. Fazla yaşlı olmayan hastalarda sadece kaş kaldırma estetiği yeterken ileri yaştaki hasta gruplarına buna ilave olarak alın, şakak gerdirme ve göz kapağı estetiği operasyonları da yapılır. İdeal kaş diye tabir ettiğimiz grupta kaşın ortası kalkıktır. Burnun üst çizgileri ve kaşın iç köşesiyle aynı hizadadır. Göz dış kısmının bittiği yerde ise kaşın dış köşesi olur. Kaşın tam ortası ise en yüksek kısım olmalıdır.

Her yüzün yapısına göre değişen kaş estetiği kişiye özel modelleme gerektirir ve özel kaş planı yapılır. Kaş operasyonlarında değişik yöntemler vardır. Bunlar kaşın boyutu, nasıl bir estetik yapılacağı, hastanın yaşı etkenlerine göre değişir. Botox, ameliyat ve askı yöntemidir. Hastanın durumuna göre ek operasyonlarda yapılabilir. Botox ile yapılan operasyonlar ağrısız ve basit operasyondur. Yapılış şekli ise enjeksiyon ile nakledilmesidir. Yer çekimi etkisiyle sarkan kaşları yüz yapısına uygun olarak yukarı kaldırmak botoxun amacıdır. Operasyon süresi 5 ila 10 dakika sürmektedir sonrasında oluşan morluklar ve ağrılar ise buzla önlenmeye çalışılır. Kaş kaldırma fiyatlarını yetkili estetik merkezlerinden daha detaylı olarak öğrenebilirsiniz

Son Yazılar