Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU KİMLERE UYGULANABİLİR?

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU KİMLERE UYGULANABİLİR?

kas-kaldirma (11)

Kaşlarınız, bakışlarınız anlamlanması ve daha etkili mimiklere sahip olmanız için büyük önem arz etmektedir. Genel olarak insan vücudunun her bölgesi uyum içerisindedir. Burnunuz, çeneniz, alnının ya da kaşlarınız, hepsi orantılı şekilde yerleşmiştir; ancak kimi zaman gerek genetik gerek ise; sonradan oluşan nedenler ile bu oran bozulmaktadır. Burnu orantısız olan kişiye buruk estetiği yapılmaktayken, kaşları orantısız şekilde göz kapaklarına yaklaşmış olan kişilere de kaş kaldırma operasyonu uygulanmaktadır.

Kaş kaldırma operasyonu yaptırmanız gerekip gerekmediğinden emin olmak için; alanında uzman bir isme danışabilir ve doktorunuzun yönlendirmeleri doğrultusunda karar verebilirsiniz. Kimi zaman size göre kaşlarınız inik olsa da uzmanınız böyle bir durum olmadığını belirtebilir. Öte yandan bu operasyonun size uygun olması için özel bir şart gerekli değildir. Gerek genç gerek ise orta yaşlı ya da yaşlı kişilere yapılabilecek bu operasyon yalnızca ciddi bir rahatsızlığınız var ise; tavsiye edilmemektedir. Bu rahatsızlıklar; metabolik, alerjik ya da kalp hastalığı gibi rahatsızlıklardır. Bu hastalıklara sahip olan kişilerin; dışarıdan kimyasal almaları önerilmediğinden dolayı tavsiye edilmemektedir.

Normal şartlarda optimum diye kabul edilmekte olan kaş modelinde, kaşlar arasında 1,5 parmak boşluk olma ve kaşların bitimi göz kapaklarından biraz daha uzun olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra göz kapağının üzerinde bulunan kemiğin, kaşların altında yer alması gerekmektedir. Bu şartlara göre kaşlarınızda düşüklük olduğunu düşünüyorsanız, alanında uzman bir isme danışarak, kaş kaldırma fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Son Yazılar