Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU SÜRECİ

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU SÜRECİ

kas-kaldirma (9)

Kaş kaldırma operasyonundan bahsedildiğinde, akla ilk gelen kadınlar olsa da böyle bir genelleme yapmak oldukça yanlıştır. Günümüzde modern bir Dünya’da yaşanmakta olup erkekler de kadınlar kadar kendilerine bakmaya başlamışlar ve gerekli gördüklerinde de estetiğin tüm nimetlerinden yararlanmaktalardır.

Kaşlarınızı kaldırtmak için geçireceğiniz operasyon her ne kadar basit bir operasyon olsa dahi, alanında uzman olmayan bir isim ile karşılaşıldığında, zorlu bir sürece dönüşebilmektedir. Bunun için öncelikle doktorunuzu iyi araştırın. Hastalarının yorumlarını öğrenin ve mutlaka yüzsüze görüşerek karar verin. Doktorunuzun davranışlarından da işinde ne kadar profesyonel olduğunu anlamanız mümkün olacaktır. Yalnızca kaş kaldırma fiyatları daha uygun olduğu için bir doktoru tercih etmeyin.

Kaşlarınızı kaldırtma konusunda karar vermiş ve doktorunuzu da seçmiş iseniz; operasyon süreci ile ilgili bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bu operasyonda genel anestezi ve sınırlı uyuşturma alternatifleriniz bulunsa da yüzünüzde gerçekleşen bir ameliyat olduğundan dolayı genel anestezi altında olmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Aksi takdirde her anı gördüğünüzden dolayı korku yaşamanız olasıdır. Yaklaşık olarak 1 saat süren bu operasyon öncesinde birçok test yapılmaktadır. Yapılan tahlillerde, ameliyatı engelleyecek herhangi bir sağlık probleminiz olup olmadığına bakılmaktadır. Hem tahlillerde daha doğru sonuçlara ulaşabilmek hem de anestezi sırasında problem çıkmaması açısından operasyondan en az 1 hafta öncesinde sigara ve alkol kullanımını sonlandırması önerilmektedir.

Operasyon sonrasında hasta aynı gün taburcu edilmekte ya da gerekli görüldüğü takdirde bir gece hastanede gözetim altında tutulmaktadır. Operasyondan sonraki 3-4 gün dinlenilmesi önerilse de bu dönemde ağrı gözükmemektedir. Dinlenme önerilmesinin nedeni, hastanın mimikleri fazla kullanmadan, işletim oturmasını sağlamaktadır. Öte yandan ameliyattan sonraki ilk 1 hafta, buz uygulaması yapılması gerekmektedir.

Son Yazılar