Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Kaş Kaldırma Operasyonu

Kaş Kaldırma Operasyonu

Birinci adım: Anestezi

Kendinizi daha rahat hissetmeniz açısından size operasyon esnasında ilaç verilir. Genel ya da lokal anestezi uygulanır. Doktorunuz sizin için en uygun seçeneği size sunacaktır.

İkinci adım; Cerrahi kesim

Kaş kaldırma operasyonunda alın çizgisinden cerrahi kesimler yapılır ve endoskop kullanılarak bu operasyon gerçekleştirilir. Böylece alın bölgesindeki görünen kırışıklıklar yok edilerek, derinin altındaki kaslar ve dokular yeniden şekillendirilir.

Şakaklardan ya da kafa derisinden kesim yapıldığında, sarkan kaş endoskop kullanılarak ya da kullanılmadan kaldırılabilir.

En çok bilinen yöntem koronal kaş kaldırma yöntemidir. Bu yöntemle, düzeltilecek yer kesin olarak saptanarak yapılmaktadır.

Bu teknikte, ayrıca kulaktan kulağa kesim yapılır, böylece kafa bölgesindeki fazla deri alınarak, alın bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi sağlanır.

Cerrahi kesim yapıldığından, iyileşme süresi endoskopik kaş kaldırma yönteminden daha uzundur.

Eğer kesimler saç çizginizden yapılmadıysa, yara izleri saçlarınızla çok rahat kamufle edilebilir. Ayrıca yüzünüzdeki doğal çizgiler sayesinde fark edilmez.

Operasyon sonuçlarını şişlikler yavaş yavaş inmeye başladığında yüzünüzdeki değişimi ve oluşan pürüzsüzlüğü sizde fark edeceksiniz.

kas kaldirma operasyonu

Üçüncü adım: Kesiğin kapatılması

İyileşme dönemi

Operasyonunuz bittiğinde, alnınıza bandaj takılabilir, ya da şişmeyi ve morarmayı en aza indirmek için kafanız sarılabilir.

Doktorunuzla konuşurken, onunla bütün düşüncelerinizi ve aklınıza gelen soruları sormalısınız. Sorularınız aşağıdaki gibi olabilir;

Sonuç kalıcıdır   

Ameliyat yerlerinin iyileşmesi 5-10 gününüzü alır. Bu zaman zarfı içinde dikişleriniz alınmış olur.  Artık işinize geri dönebilir, günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Makyaj malzemeleri ile oluşan morlukları kamufle edebilirsiniz.

Son Yazılar