Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIRMA TEKNİKLERİ

KAŞ KALDIRMA TEKNİKLERİ

kas-kaldirma (5)

Alnımız ve gözlerimizin ortasında bulunan kaşlarımız estetik yapılarımızdan biridir. Göz çukuru sırında bulunan bu kıllar kısa ve gürdür. Kadın ve erkeklerin kaş yapıları birbirinden farklıdır. Kadınların daha uzun ve ince bir kaş yapısı varken erkeklerin genellikle kalın bir kaş yapısı vardır. Estetiksel duruşlarından dolayı yüzde duruşu büyük önem taşır. Duygularımızı, bakışlarımızı, mimiklerimizi kaşlarımız belli eder. Duygusal durumumuz yaptığımız mimiklerden anlaşılabilir buna da neden olan kaşlarımızdır. Sizle beraber deri de yaşlanır. Bu yaşlanmayla birlikte deride bir takım bozulmalar meydana gelir. Yer çekimi yüzünden gevşemeye başlayan kas dokusu bir süre sonra sarkar ve göz çevresinde estetiksel olarak bozulmalar meydana gelir. Bu da sizi yaşlı gösterebilir. Sadece yaşlanma sonucu değil bazı talihsiz hastalıklar yüzünden de deride bozulmalar meydana gelir. Ancak gelişen teknoloji ile bu ufak sorunlar kısa sürede halledilebilir.

Sadece kaş kaldırma operasyonu genç yaştaki hastalar üzerinde etkili olurken yaşı ilerleyen hasta gruplarına bir takım daha estetiksel müdahaleler gerekebilir. Göz kapağı estetiği ve germe işlemleri bunlardan bazılarıdır. Herkesin yüz yapısı farklı olduğu için seçeceği operasyonlarda yapısına uygun olmalıdır. Kaş kaldırma operasyonları değişik şekillerde yapılmaktadır ve üç farklı uygulanma şekli vardır. Ameliyat, botox ve askıdır.

Sürekli gelişen teknolojiler sayesinde operasyonlar artık çok kısa sürmektedir ve ağrısız sızısız olmaktadır. Operasyon süresi 5 10 dakika sürer ama yapılan anesteziye göre 30 dakikaya çıkma ihtimali de var. Askılama yöntemi ile yapılan işlemlerde saç ve kaş içinden çift yönlü germe işlemleri lokal anestezi yaparak uygulanır. Erimeyen ipler germe işlemi için kullanılmaktadır. Operasyonun kalıcılığı kullanılan iplerin kalitesine ve genetiğe bağlıdır. Kaş kaldırma fiyatları her işleme göre değişmektedir. Daha detaylı bilgiler için güzellik merkezlerinden bilgi alınız.

Son Yazılar