Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

KAŞ KALDIRMA TEKNİKLERİ VE AMELİYATLARIN ÖZELLİKLERİ

KAŞ KALDIRMA TEKNİKLERİ VE AMELİYATLARIN ÖZELLİKLERİ

kas-kaldirma (21)

Seyrek kaşların yüzdeki ifadeyi ne kadar olumsuz şekilde etkilediği bir gerçektir. Kaşlar, yüzün kirpiklerle birlikte en etkili uzuvlarından biridir. Bu anlamda, seyrek ve birbiri ile aynı olmayan, asimetrik kaşların ne kadar olumsuz bir etki bıraktığı bilinmektedir. Bunun yanında, kalın, kavisli ve dolgun kaşlar ise yüzün anlam kazanmasına neden olmaktadır. Bu tür durumlarda, kaş ekimi işlemleri yapılmaktadır. Tamamen doğal görünümlü, dolgun ve yüze ifade kazandıran kaşlar için en ideal uygulama kaş ekimidir.

Bunun yanında, bazı kaş yapılarının doğuştan, genetik olarak düşük olması mümkündür. Bu durumda ise kaş kaldırma işlemleri uygulanmaktadır. Kaş kaldırma ameliyatları, yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Uygulama endoskopik işlemle yapılmışsa, ameliyattan sonra, bir hafta kadar, yüzü, özellikle alın bölgesini hareket ettirmemek uygun olacaktır. Bu süre içinde, güneşe çıkmamak ve sıcak suyla temas etmemek uygun olacaktır. Bunun yanında, ameliyat yerlerinin korunması için hekim tarafından bandajlama yapılacaktır. Bunların açılması 5 ile 10 gün arasında olmaktadır. Öte yandan, aynı süre içinde dikişler de alınmaktadır.

Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında, kişilerin işlerine dönmeleri mümkündür. Zaten, işlem sonrasında çok az vaka hastanede kalmaktadır. Hafif bir ameliyat olduğundan, kişilerin işlemden hemen sonra evlerine dönmeleri mümkündür. Hatta ameliyatların hastanede değil, muayenehanede yapılması da söz konusu olmaktadır. Anestezi olarak genellikle lokal işlem yapılmaktadır. Genel anestezi ise, ekstrem durumlarda söz konusu olmaktadır. Basit olan bu işlem aslında sonuçları açısından son derece etkilidir. Kaş kaldırma fiyatları, bütçenizi kesinlikle sarsmaz. Bu nedenle, herkes bu işlemlerden yararlanabilir. Özellikle bayanların ilgi gösterdiği bu işlemler sonrasında, yüzün alın ve şakak kısmındaki kırışıklıkların yok olduğu ve göz kapakları ile kaşların kalkık hale geldiği görülecektir.

Son Yazılar